Plebiscyt

Halik

Głosowalny: votes-enabled
0
Edycja głosowania: 1

Halik to projekt skromny. Nie powołany lecz samorodnie wzrośnięty na marginesie spotkań towrzyskich muzyków. W naturalny sposób pięlęgnowany przyjaźnią i „nawożony" zamiłowaniem do prostej formy - piosenki. Przekaz myśli, melodii, harmonii. Powstał bez pretensji czy konceptów. Teksty zostały powołane do życia z głębokiej szuflady wspomnień, przemyśleń czasem ważnych, czasem śmiesznych, czasem banalnych. Muzyka to nośnik tych prostych fraz.

Chcemy, żeby spotkanie z naszą muzyką dało słuchaczowi asumpt do refleksji, uśmiechu, poczucia współprzyjaźni z nami i współzrozumienia tego co w naszym odczuciu jest istotne. Życzymy słuchaczom mądrości i radość. Do usłyszenia!

Mateusz Kowalczyk

Głosowalny: votes-enabled
0
Edycja głosowania: 1

Mateusz Kowalczyk to wrocławski wokalista i gitarzysta, który obecnie kończy pracę nad swoim pierwszym singlem "Uciekam stąd". Jak sam zaznacza jego muzyka to "klubowe brzmienia z dużą ilością gitar". Dotychczas jako muzyk sesyjny koncertował min. z Elą Dębską czy prezentował własne projekty "Tribute to George Michael" i "Back to the 90's". Jego marzenie to pierwsza autorska płyta!

Chojnacki/Miguła Contemplations

Głosowalny: votes-enabled
0
Edycja głosowania: 1

Chojnacki/Miguła Contemplations - projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Zaprosili do współpracy Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. 

Jan Kantner Quartet

Głosowalny: votes-enabled
0
Edycja głosowania: 1

​Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i "ta trzecia"... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?).

Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth.

Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.

Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robią to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. Jest ich czterech – jak łatwo się domyślić tworzą więc kwartet (Quartet!).

Jan Kantner – saksofon
Piotr Szlempo – trąbka
Dawid Opaliński – perkusja
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas

Horses on the Wall

Głosowalny: votes-enabled
0
Edycja głosowania: 1
Zespół z Warszawy, z dwoma EP na koncie: "Erase" z 2015 roku i "Back & Forth" z 2017 i drugim miejscem w tegorocznej edycji Stage4You. Nie przepadają za muzycznym klasyfikowaniem i jak sami mówią lubią po prostu grać głośno i ładnie, czerpiąc inspiracje z wysp brytyjskich oraz zza oceanu: Biffy Clyro, Incubus, Kings of Leon czy Foo Fighters.
Nazwa pochodzi od koca w konie, którym ocieplali pierwszą salę prób zimą 2013.
.