07-08.12.2018

2 dni doskonałych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami.

Zgłoś udział w Plebiscycie

 

Festiwal Bass&Beat 2018

Świat ewoluuje, muzyka ewoluuje, granice gatunków zacierają się – zapraszamy Państwa do eksploracji wraz z nami!

"Bass and Beat Festival" - to międzynarodowy festiwal skoncentrowany na muzyce z perspektywy brzmienia basu – ta oś brzmieniowa nie zamyka nas w jednej stylistyce muzycznej - jest umownym zabiegiem dla swobodnego pokazywania tego co we współczesnej muzyce piękne, nowe i ciekawe.

Celem festiwalu jest przekazanie publiczności jak najwięcej dobrej energii muzycznej, zaprezentowanie premierowych wykonań artystów, którzy nie boją się twórczego przemieszczania po różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Prezentujemy elektryzującą muzykę, mieszankę różnych stylów i brzmień bez lęku o łamanie konwenansów. Zaproszeni artyści nie boją się zapożyczeń z klasyki, jazzu czy popu - pokazują to co nowe w muzyce światowej, na najwyższym poziomie wykonawczym.

Podczas wyboru artystów i repertuaru kierujemy się tym, by stworzyć warunki do współpracy polskich oraz zagranicznych artystów poprzez przygotowanie międzynarodowych wykonań inspirowanych muzyką polską w zaskakujących aranżacjach!

Dzięki temu, że festiwal skupia uwagę widowni, artystów, dziennikarzy i innych osób z branży muzycznej - dodatkowym celem naszym jest także budowanie networkingu artystów, dziennikarzy, managerów. Z tego powodu w tym roku rusza interaktywna platforma festiwalowa dla rekrutacji początkująch managerów na szkolenia czy plebiscyt popularności początkujących muzyków.

W II edycji Bass & Beat Festival większego znaczenia nabrała formuła promocji młodych, zdolnych artystów z całego kraju.

Promocja artystów odbywa się na następujących płaszczyznach:

Po pierwsze plebiscyt i możliwość prezentacji swojej twórczości na stronie festiwalu – główna nagroda 5.000 pln, dodatkowo możliwość zbierania donacji za pomocą systemu Paypal na swoją działalność artystyczną. Dla finalistów przewidzieliśmy możliwość prezentacji zespołu podczas festiwalu. Głosowanie odbywa się cały rok.

Kolejnym ważnym elementem jest (pierwsze z cyklu) szkolenie dla managerow i artystów muzyków. Celem szkolenia jest przekazanie istotnych informacji, technik i sposobów promocji polskiej muzyki na rynkach globalnych. Cykl spotkań skierowanych dla artystów muzyków, a także dla początkujących managerów muzycznych ma na celu wskazanie dobrych praktyk w nawiązywaniu międzynarodowych relacji, sposoby skutecznej promocji, "lewarowania" artystów polskich, wyznaczania i realizowania precyzyjnych i mierzalnych celów dla rozwoju kariery artystów muzyków. Ważnym aspektem jest tworzenie artystycznej i komercyjnej wartości polskiej muzyki, programowanie kariery czy obecność na światowych festiwalach. Uczestnikom szkolenia chcemy dostarczyć narzędzia, a tym samym wpłynąć na poprawę warunków polskiego rynku muzycznego, artystów muzyków i przyczynić się do większej obecności polskiej muzyki na świecie.

Dodatkowo tworzymy przydatną bazę danych profesjonalnych managerów muzycznych dostępną dla początkujących artystów muzyków.

Strefa Eksperymentów Muzycznych – odważny project - W głowach kilku artystów, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie pojawiła się wizja na niecodzienny projekt muzyczny @Paderevsky Orchestra - Muzyka stanie się pretekstem do opowieści o charyzmatycznym kompozytorze Ignacym Janie Paderewskim, o otaczających go ludziach – znaczących postaciach ówczesnej sceny politycznej i artystycznej. Przez opowieść muzyczną artyści zaprezentują różne oblicza wirtuoza, zarówno te bardziej znane – wielkiego muzyka, męża stanu i przyjaciela wielkich tamtego świata, jak i mniej – człowieka oddanego rodzinie. Swój dział w projekcie zgłosiło 7 muzyków/performerów z różnych krajów Europy – reprezentujący różne style i gatunki muzyczne.

Do udziału została zaproszona niecodzienna sekcja smyczkowa składająca się z muzyków do 18 roku życia - naszym marzeniem jest by było ich 100!

.